Barkley ‘Toronto’ derken, Shaq ‘Golden State’ dedi

Toronto Raptors’ın Doğu Konferansı Finallerini kazanmasının ardından “Inside The NBA” programında Charles Barkley, “yalnızca kazanmaya odaklanan ve drama içermeyen bir süperstar” olarak adlandırdığı Kawhi Leonard’a övgüde bulundu.

Barkley ayrıca, Raptors’ın Golden State Warriors’a karşı NBA şampiyonluğunu kazanacağı tahminini de yürüttü:

“NBA’de Kawhi Leonard’dan daha fazlasını alabileceğim bir oyuncu yok. Dramasız bir süperstar… Sadece kazanmak istiyor. Bu maçta adam 17 ribaund aldı, kaç tane adam bu kadar alıyor? Önceki maçta da kariyerinin asist rekorunu kırmıştı. Şimdi Perşembe’ye kadar dinlenecekler. Seyahatler yok.”

“KAWHI LEONARD NİHAİ ATLETTİR”

Shaquille O’Neal ise NBA Finallerinde galip gelecek tarafın Golden State Warriors olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Golden State diyeceğim. Tecrübeliler. Şu anda çok iyi oynuyorlar. İnsanlar kendilerinden şüphe ettiğinde ve saygısızlık ettiklerinde daha iyi oynuyorlar. Mesela Klay’in All-NBA takımına seçilmemesi durumu, o oynamaya hazır olur. Draymond oynamaya hazır olur. Favori oyuncum Steph Curry oynamaya hazır olur.”

“Ancak, Kawhi Leonard nihai atlettir. Kawhi’a gerçekten helal olsun. Çünkü onu izliyorum, ve hiç bir düdüğe karşı çıkmıyor, surat yapmıyor. Nihai atlet. Toronto Raptors için mutluyum ve çok güzel bir seri izlemek istiyorum, ama ben bir profesyonelim ve sorunun cevabı olarak Golden State diyeceğim.”

O’Neal daha sonra gardiyan Klay Thompson ve ileri Draymond Green gibi oyuncuların All-NBA ekibinden gizlice vurulduktan sonra hala omzunda bir çiple oynadıklarını ekledi.

Kawhi, playofflarda şimdiye dek %50.7 şut isabeti ve %38.8 üçlük isabetiyle 31.2 sayı ortalaması yakalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir